De Schaapskooi Sint Anthonis ligt in de mooie bossen van Noord-Brabant. Stichting Het Schaap zorgt voor de schaapskooi en wil de oude tradities levend houden. De schapen worden ingezet om de natuur te onderhouden. Door te grazen houden de dieren de heide open en helpen ze zeldzame planten en dieren een kans te geven.
In de schaapskooi leven vooral Drentse en Kempische heideschapen. Deze rassen zijn goed aangepast aan de arme grond van het gebied. Behalve schapen grazen er ook Schotse Hooglanders op de heide.
De stichting organiseert leuke én leerzame activiteiten, zoals rondleidingen, schoolbezoeken en lammetjesdagen. Je kunt er van alles leren over de schapen, de natuur en het werk van de herder. Ook zijn er vrijwilligersdagen waarbij je zelf mag meehelpen. Dankzij de hulp van vrijwilligers en donaties blijft de schaapskooi een bijzondere plek voor iedereen die van dieren en natuur houdt.
Schaapskooi Sint Anthonis
Heideweg
5845 ED
Sint Anthonis
Contactgegevens
E: stichtinghetschaap@gmail.com
W: https://stichting-het-schaap.jimdosite.com/
Openingstijden | |
---|---|
24 uur open |